2020 8.srpna Jak se má Mia s bráškou Rolandem

Jak se mají » 2020 8.srpna Jak se má Mia s bráškou Rolandem

Dobrý večer, paní Soběslavská,
koncem června jsme si od Vás brali černobílé koťátko Miušku. Slibovali jsme, že dáme vědět, jak se maličké daří a jak se snáší s bráškou Rolandem.
Začátek byl trošku náročnějších, koťata na sebe hodně syčela a bručela a vůbec si nechtěla být nablízku. Roland se usídlil v kuchyni a Mia pod pohovkou. Během dvou dnů si k sobě ale našli cestu a dneska jsou z nich už bezva parťáci, kočkují se a dovádějí. Miuška je velký mazlík a snad ještě větší jedlík. Kolik toho taková malá kočička spořádá, to se jeden nestačí divit.
Už má za sebou také očkování a zvládla ho perfektně, cestou se jí tedy moc nelíbilo v batůžku, ale i ten dneska už snáší lépe. Zdálo se nám, že má občas nudli a občas kašle, tak jsme jí pro jistotu vzali k doktorovi, udělali jí stěry a teď čekáme na výsledky, tak se jen modlíme, aby byla v pořádku a nešlo o nic vážného.
Musím ale přiznat, že je Miuška opravdu svéráz, brášku Rolanda hravě přepere a dává mu pěkně zabrat. Druhý den mu začala baštit jídlo z jeho mističek, a když jsme jí odnášeli zpátky k jejím, vždycky si tak nespokojeně mňoukla a vydala se zpátky k jeho baště. Nedávno si hrála s malou růžovou myškou a my jí vyrušili, že jí pomazlíme. Malá si tak odfrkla a schovala hlavičku do ohybu ruky, aby nám dala najevo, že teď se vážně mazlit nechce a jakmile jsme jí pustili, hned si běžela zase hrát s myškou. Taky nás umí pěkně zmňoukat, když jí chceme mazlit a ona chce zrovna rošťačit. Naučila se nám dokonce nosit hračky do postele, když si chce hrát. A moc ráda se mazlí v peřinách. Už se jí takové povedlo spadnout do záchoda a občas si ustele na vážně zvláštním místě, třeba v umyvadle.
Jako poslední neplechu si koťata usmyslela, že budou požírat byt. Rolandě nám začal olizovat zdi a Miuška pro změnu okusuje parapety. Zkrátka se s nimi nikdy nenudíme.
Zrovna dneska jsme Mie vyzvedli obojek a známku, tak snad už brzy začneme chodit na menší procházky s batůžkem, aby se naučila taky rošťačit venku.
V příloze zasilam pár fotek, jak se koťatům společně daří. V dalším mailu se Vám pokusím poslat i video a zbylé fotohradie.
S pozdravem a přáním pěkného týdne
N. D. a D. F.