2018 05.16._2017 04.30. Jak se má BARUŠKA (u nás MARINA)

Jak se mají » 2018 05.16._2017 04.30. Jak se má BARUŠKA (u nás MARINA)

Nová zpráva 16.5.2018

Dobrý den,

utekl rok (a něco), co jsem si od vás přivezl Báru (Marinu). Má se dobře, je zdravá, stále hravá a mazlivá. Asistuje mi i teď když píšu, viz foto.

Teď co se oteplilo jsou s Piškotem, což je můj druhý mazel, stále venku. Chodí si ven jak chtějí, mají svá kočičí dvířka. 

Buď loví v poli za domem nebo se vyhřívají někde na sluníčku a když je i toho moc, schovají se ve stínu v remízku na kraji pole, mají tam už své pelíšky. Domů přijdou až večer, dobře vědí, že je tam čeká plná miska něčeho dobrého. A pochopitelně stále čerstvá voda ve fontánce, tu si Bára moc oblíbila.

Co se vody týče, oba si zvykli pít i z bazénu. To by nebylo nic divného, jenže on je skoro metr vysoký a musejí si vyskočit. Docela zábavný pohled - je to také na fotce. 

V zimě, když tam byl silný led, se běžně po něm procházeli. Jenže přišla obleva a led se ztenčil, i když na pohled tam byl pořád. A jednou to trochu nevyšlo... Trochu jsem přemýšlel při pohledu na stopy ve sněhu, co se tam vlastně dělo. Skok nahoru, seskok na led - ouha, ono mě to neunese! Tak honem plavat, otočka, doplavat ke kraji, vydrápat se nahoru. Seskok, oklepat a rychle do tepla.

Samozřejmě jsem Báru našel před kamny, mokrou jak myš. Pořádně jsem ji utřel a pak už se jen vyhřívala. Skončilo to bez rýmy, jen jsem se ještě dlouho smál.

Tak to bylo pár slov pro vás, abyste věděli, že další kočička našla dobrý domov a žije si spokojeným kočičím životem. Miska je stále plná, myši jsou vypasené a ruka jen pohladí a nikdy neuhodí.

S pozdravem

Bára a I.

Komentář k novým fotkám  - 1.Miluji kancelářskou práci. 2.Příliš velká miska na pití. 3.Zimní nehoda. 4. No co, tak to nevyšlo, no

30.4.2017

Dobrý den,

dnes jsme spolu hovořili po telefonu a tak posílám pár informací a také fotky. Marina - dnes již slyší na své nové jméno Bára, Baruška - se bez problémů zabydlela a zvykla si na svůj nový domov i staršího kamaráda dvouletého kocoura Piškota (kastrovaný). 

Z počátku se to neobešlo bez nějakého toho zasyčení či hrábnutí packou, ale zvykli si a jak můžete vidět na fotkách, spí už spolu na jedné hromadě. 

Mám radost, že Bára je hodná mazlivá kočička, ráda se přijde pomazlit, když se natáhnu na sedačce nebo i v noci do postele. 

Bára má k dispozici veliký pozemek, hned vedle je pole a na druhé straně jsou chápaví sousedi. Všichni mají také kočky, takže nehrozí, že by jim vadilo, když se tam Bára zatoulá na návštěvu.

Zvykla si i na kočky v okolí, sousedka má šest koček a vycházejí s nimi dobře. Denně jsou Bára i Piškot u nich ve stodole. Asi jim tam i vyžírají granule, ale sousedce to nevadí :-)

Z Báry je dobrý lovec, nosí z pole myši - vždy je donese domů a tak se ji nyní snažím naučit, aby jako Piškot s nimi zůstávala venku. 

S pozdravem I. G.